Veri Depolamada Büyük Tasarruf!

OptiSize yazılımıyla Whole Slide Image görüntülerinde optimum ölçeklendirme yapılarak, veri depolamada %50'ye varan tasarruf sağlanmaktadır.

 

OptiSize
OptiSize

Ürün Bilgileri

OptiSize programı; yeniden boyutlandırmaya yönelik geliştirilen teknik metodlar ile dijitalleştirilmiş görüntülerin boyutlarının düşürülmesini sağlar.

OptiSize uygulaması, yeniden ölçeklendirme ve arşivleme yazılımıdır. Technomind tarafından geliştirilen OptiSize, tanı için görüntü kalitesini etkilemeden boyutları küçültür, kısa sürede transferini sağlar, dosyaları ideal ölçekte arşivler ve indirilmesini kolaylaştırır. 

Özellikler

OptiSize Optimum Faydalar Sağlar
 

 • Uyumlu 
  • OptiSize dosyaları kullanmak için harici bir programa ihtiyaç yoktur,
  • OpenSlide uyumlu WSI tarayıcı cihazlarında çalışır,
  • Hastane sistemine entegre edilir,
  • Yapay Zeka odaklı çalışmalara uyum sağlar.

 

 • Tasarruflu
  • Verilerin transferini daha kısa sürede gerçekleştirir,
  • Verilerin depolanması, depodan çağrılması işlemini hızlandırır,
  • Yeniden boyutlandırdığı dosyaların açılması ve işlenmesini kolaylaştırır,
  • Depo alanında büyük tasarruf sağlar.

Veri Boyutlarında Nekadar Tasarruf Sağlar

OptiSize yazılımıyla Whole Slide Image görüntülerinde optimum ölçeklendirme yapılarak, veri depolamada ortalama %50 tasarruf sağlanmaktadır. Görüntünün teknik özelliklerine göre %45 ile %65 oranında düştüğünü gözlemlemektedir.

Hangi Formatları Destekler

PANARO X-8 .tiff formatı, Leica Aperio tüm WSI tarayıcı cihazları .svs formatı, 3DHistech .mrx formatı, Grundium ve Olympus cihazların .bif formatı, Hamamatsu .ndpi, .vms formatı gibi formatları desteklemektedir. Ayrıca farklı cihaz ve OpenSlide formatlara da uyarlanabilir.

Diğer Bilgiler

Sorularla OptiSize ?

Dijital patoloji tarayıcı cihazlarının (WSI) ürettikleri devasa boyuttaki dijital veriler arşivlemede büyük maliyetler oluşturmaktadır. OptiSize, yeniden boyutlandırma teknikleriyle depolama sisteminde %50’ye varan tasarruf sağlamanın yanısıra verilerin transferinden arşivlenmesine ve hızlı dosya erişiminden yapay zeka çalışmalarına kadar birçok aşamada hız ve kolaylık sağlar.

Desktop lisanslı bir yazılım olup, bilgisayarınıza kurduktan sonra herhangi bir WSI tarayıcı cihazından gelen görüntüyü otomatik olarak küçük boyuta çevirir ve görüntü kalitesini etkilemeyerek işleme alır. Kullandığınız herhangi bir görüntüleme yazılımı ile görüntüleri açabilir ve inceleyebilirsiniz. 

OptiSize nerelerde ve kimler tarafından kullanılır? 

OptiSize patoloji laboratuvarlarında Whole Slide Scanner kullanıcılarına özel geliştirilmiş bir yazılımdır. Farklı tarayıcı cihazları kullanan tüm patoloji laboratuvarları, ilgili teknisyenler, hekimler veya asistanlar kullanabilirler. 

Düşürülmesi hedeflenen dosyalar ne kadar büyük olabilir?

Dosyaların boyut sınırı yoktur. Tek katmanlı 500 MB boyutundan 9 katmanlı 10 GB dosyalara kadar bütün dosyalar OptiSize ile işleme alınabilir. 

OptiSize hangi formatta çıktı ürettir?

OptiSize ile yeni boyutlandırılan görüntünün çıktısı .tiff formatında alınır ve bilgisayara kayıt edilir. 

OptiSize yeniden boyutlandırma işlemi ne kadar sürmektedir?

Dosya, dosyanın üretildiği cihaz ve bilgisayarın özelliklerine göre değişkenlik  göstermektedir. Örneğin; 99410 x 87649 (8.7 GigaPixels) pixel boyutlarındaki (disk üzerindeki boyutu 1.1 GB) bir .svs dosyasını 7.6 dakika  (450 saniye) içerisinde 250 MB’ye düşürmektedir.

OptiSize aynı anda kaç tane verinin boyutunu düşürebilir?

OptiSize bilgisayarın özelliklerine bağlı olarak aynı anda birden fazla WSI görüntüsünü boyutlandırılabilir. Boyutlandırılmış görüntüleri aynı anda otomatik olarak sisteme kayıt eder. 

Z-Stackli WSI görüntüler OptiSize’da boyutlandırılır mı? 

Evet, her katmandaki tanıyı etkilemeyecek şekilde görüntüler yeniden boyutlandırılır. 

OptiSize ICC Profile’yi destekler mi?

Evet, orijinal dosya içerisinde ICC profile varsa OptiSize bu ICC profile verisini okuyacak ve yeniden boyutlandırılan görüntü içerisine ekleyecektir.

Tüm Technomind yazılımlarının içerisinde ICC Profile tanımlanmıştır. OptiSize yazılım içerisinde de verilerin boyutlandırılmasında da ICC Profile görüntüler üzerinden işlem yapılmaktadır.

 

 

OptiSize hangi işletim sistemleri ile çalışmaktadır?

OptiSize boyutlandırıcı Windows, Linux ve Mac işletime sahip olan bilgisayarlarda çalışır.

 

Demo/Teklif Formu